Ssethové stránky

Vytajte na nových Ssethových stránkach

Poviedka od Skrba-VaskoWeb Harry Potter a svody magie

Kapitola VI. – Neznámo II.díl

po veeeeľmi dlhej dobe KONEČNE niečo od Vaska.

Kapitola VI. – Neznámo II.díl

 

 

Malý domek, akorát pro jednoho člověka. Celý ze dřeva. Malý obývák a ložnice a koupelna.

Tak si to Harry zařídil, žádný přepych. Vedle toho si ještě vyčaroval malou místnost na lektvary a hned vedle velkou zahrádku na bylinky.

Celkem na tom pracoval dva dny. Hubert si vytvořil něco podobného, jen místo zahrady si udělal menší jeskyni. Každý se rozhodl být mistrem v jiném oboru. Harry si vybral lektvary a Hubert runy. Tímto se bavili další den, vyčarovávali si potřebné věci. Takže v knihovně trávili skoro všechen čas. Když

Měli oba vše základní udělané sedli si spolu pod strom a Harry řekl: “Takže, nyní najedeme každý na svůj obor, ale budeme se učit i jiné. Postupně systematicky jedno tema za druhým, podle mě nebude na škodu, pokud si přibereme psychologii, dogmatiku, politiku, vystupování, a právo, kompletně. Času máme dost a tak nám to nevadí. A jinak budeme každý sám, alespoň prozatím. Ale budeme cvičit i souboje mezi sebou. Prostě každý sám za sebe. Kdo co bude umět, ke konci to skloubíme dohromady. ” Hubert si pozorně vyslechl jeho monolog a nic nenamítal. Od té doby toho moc nenapovídali. Ale věnovali se učení a občas i odpočinku.

Deset let, deset dlouhých let se učili všemu co bylo potřeba. Oběma se podařilo zdevastovat svoje domy, neboť experimentovali každý ve svém oboru. Harry to málem schytal. Do lesa se ještě ani neodvážili a do jeskyní jakbysmed. Zatím měli čas. Nespěchali v učení, ale jeli systematicky. Téma za tématem. Mezitím pořád cvičili to co se naučili u Comandos. Jednou týdně si na sobě zkoušeli kletby mučení a snažili se jim ubránit.

Ze začátku jim to vůbec nešlo, ale když člověk něco chce dokázat a zapře se, zvládne i nemožné.

Celých deset let se učili. Jejich mysl pod přívalem informací rostla a zvětšovala se. Jak pomaličku stárly, tak se začal měnit jejich vzhled. Nyní vypadali jako muži ve svém věku, žádné děti, oba ještě povyrostli o pár centimetrů. Harry zdokonalil několik lektvarů a sám ještě pár vymyslel. Překonal i Snapea v lektvarech, ale on chtěl víc, chhtěl tento obrou ovládnout úplně, ale ne aby škodil, ale proto aby pomáhal. Tím se oba s Hubertem lišili od Voldemorta, a bůbec netušili, že se jim to bude hodit.

Po deseti letech učení  Hubert řekl: “Myslim si, že jsme připraveni na prvních pár zkoušek. Počítám do páté úrovně bychom se měli dostat.” Harry jen přikývl a dál se věnoval učivu. Občas se vypravil i do lesa, ale zatím ne nijak daleko.

Celých těch deset let je pozorovali čtvery oči. “Co si o tom myslíš?” zeptala se staršího muže vysoká štíhlá žena s trochu zašpičatěnými uši. “Zvláštní ti dva, oba tak rozdílní přec tak stejní, jejich srdce jsou čistá a mysl jasná, kdybych takových lidí bylo víc.” Povzdech si a odešel pryč. Ona se jen na svého druha dívala a nic neříkala, věděla, že má pravdu.

Čas běžel, z knihovny měli už většinu knih přečtených. Harry s Hubertem se začali učit i právo. V knihovně našli dostatek knížek. Ale vůbec je to nebavilo, učit se zákony, paragrafy....Jak mudovské tak kouzelnické.

Každý den proti sobě bojovali. Ale ne jako prvně. Nyní to byl opravdový soubouj, který trval třeba i pět hodin. Vůbec se nešetřili, používali všechny kouzla, kromě smrtících a kouzla způsobující trvalé zranění. Díky tomu, že neměli nikoho, na koho by se mohli obrátit, se museli naučit tunu léčicích kouzel. Jinak by brzo zahynuli.

Dvacet let se takto učili a vzdělávali, Harryho se dostal na další úroveň v lektvarech. Občas se vypravil do lesa pro bylinky, byli zde všechny, i dávno vyhynulé. Občas se ale musel střetnout se stvořeními, proti kterým byl i Lord Voldemort lehká procvička. Zde nešlo o magickou moc, ale o sílu mysli a duše. Většina soubojů probíhala na úrovni astrální sféry.

Hubert se mezitím zdokonalil v runách. Uměl snad všechno co šlo. Začal exerimentovat s kouzly a runami. Hlavně na zabezpečení.

Každý se specializoval na něco jiného, ale oba uměli také jiné obory magie. Díky výcviku a vědomostem se změnily. Na výšku oba měřili přes dva metry a širocí byli za dva. Vypadali nebezpečně. I když měli hromadu svalů, byli pohybliví a mrštní.

Nastal dlouho očekávaný okamžik. Nyní začnou jejich zkoušky. Sami jsou zvědaví, kolik toho zvládnou.........................

Pokud vám následující stránky nebudou sedět, nelekejte se, vše se dozvíte.

 

 

 

 

 

 

Poslední komentáře
09.10.2010 14:32:39: kedy bude dalsia kapitola?? som zvedavy
21.08.2010 23:12:57: Už nepíšeš ?? :(
13.05.2010 18:11:59: rozhodně chci pokráčko :)
13.04.2009 16:14:10: krasna poviedka sa mi paci dufam ze v nej hodlas pokracovatsmiley${1}
 
Ďakujem za každý príspevok ktorý sa objaví