Ssethové stránky

Vytajte na nových Ssethových stránkach

Poviedka od Skrba-VaskoWeb Harry Potter a svody magie

Kapitola II. – U Voldemorta

Ubehlo již šest let od doby, kdy se Harry dostal k Voldemortovy. Umel všechny základy jako každé obycejné díte v jeho veku. Bylo mu již 7 let. A práve dnes, mel zacít jeho výcvik. Ale precijen se Harry od ostatích lišil necím, ale nikdo nevedel cím. Dokonce ani Voldemort, a tak cekal co z nej vyroste. &&{{Nyní se dostaneme do jeho 7. roku}}&&
Nastává slavnostní den, dnes, dnes má narozeniny a jde k Voldemortovy. Nijak nevycnívá z jeho veku, delší cerné vlasy, a zelené oci. Na první pohled obycejný clovek. Šel tmavou a temnou chodbou do pánovy kanceláre. Kolem nej vládla dusná a temná atmosféra. Vzudch byl zatuchlý a težký, všude to smrdelo cernou magií a vraždami. Prišel k cerným dverím, na kterých byl Zmiozeluv znak. Zaklepal. Dvere se nehlucne otevrely. Vstoupil. Prišel do kulaté místnosti, kde steny byly posázeny lebkami, ze kterých tekla krev. Pod podlahou byl prímo bazén krve. Vypadalo to na zvracení, ale Harry byl na to zvyklý. Voldemort již na nej cekal. Když prišel, tak rekl: ??Vítej Harry, nyní se dozvíš pár duležitých vecí a taky mám pro tebe dárek k tvým narozeninám. ?? ??Dekuji otce,?? odpovedel Harry. Voldemort si jen vytáhl hulku a mávl s ní. Harry se na nej pozorne díval.
Nikdy si kouzla nezkoušel. A tu již videl, jak k nemu vzduchem plachtí jeho vlastní hulka. Chytnul jí do ruky. Jakmile ji chytl, tak se vytvorilo trvalé spojení. A kolem Harryho se utvorila zvláštní mlha. Voldemort jen videl jak se z jeho hulky zablesklo, ale Harry videl, jak kolem nej zárí mlha protkaná všema barvama. Vubec nevedel co to znamená a Voldemorta se radši neptal. Jeho hulka byla celá cerná, jen rukojet zárila jako mlha, ale byla pro všechny neviditelná. ??Dekuji otce, a nyní co jsi chtel semnou probrat? ?? zeptal se Harry. Voldemort se usmál a a pravil: ??Od zítrešího dne zacíná tvý výuka. Musíš se neco naucit, než pujdeš do školy. Já te budu ucit vznešenému umení cerné magie, nitroobrane a nitrozpitu, a také jak se správne chovat a vystupovat. Jak si udržet emoce, muj verný Severus te bude ucit lektvary a pak tu máš ješte fyzickou prípravu. Dopoledne budeš semnou a odpoledne se Severusem a po veceri s Dereliem. Nyní poslední vec, tu máš nejaké knihy a do zítra je budeš mít prectené.??Dorekl Voldemort svuj monolog a mávl hulkou podruhé a k Harrymu leteli vzduchem dve knihy. Obe je chytl. A odešel. Zajímavé, pokud vše pujde podle plánu, máme tu nového temného pána. Premýšlel a opet kul své dábelské plány na ovládnutí sveta. Harry šel do svého pokoje a hned si sedl a otevrel první knihu, které se jmenovala Základy magie a kouzlení. Z ní se dozvedel, že magie má mnoho podob. Mezi nejznámejší patrí Bílá, Cerná a neutrální. Potom jsou tu další magie, které jsou ale težké na ovládnutí, vetšina kouzelníku zvládá maximálne jednu až dve magie. Harry si cetl až do pulnoci, stihl precíst i druhou knihu. Uvedomil si, že si to všechno pamatuje. V knize bylo jedno kouzlo, jmenovalo se Expeliarmus a obrana Protego. Harry si pred spaním vyzkoušel obe kouzla. Z jeho hulky vylel slabý modrý paprsek, který narazil do zdi. Poté vyzkoušel druhé kouzlo, to kolem nej vytvorilo štít, ale ten byl celý pruhledný. No co, ale alespon se mi to podarilo. A to mám sedm let. Na svuj vek byl neuveritelne chytrý a mazaný. Usnul klidným spánkem. Druhý den ráno se probudil v šest hodin.
Provedl ranní hygienu a vydal se do síne, kde již na nej cekal Voldemort. Snídani mu nosil jeden skrítek, se kterým se do zkamarádil. Jmenoval se Dobby. ?Vítej, než se pustíme do cerné magie, musíš se napred naucit nitroobranu a nitrozpit. Pokud nebudeš poslouchat, nebo se nebudeš snažit a taky delat chyby, tak te budu trestat. Netoleruji žádné chyby. ? a chladne se zasmál. Harryho zamrazilo. A tak zacali s výcvikem, Voldemort mu rekl co a jak má delat a potom se mu pokoušel dostat do hlavy. Když se harrymu nepodarilo Voldemorta odrazit, byl potrestán. Vetšinou nejakou bolestivou kletbou, nebo ohnivým bicem. ? Ale neboj se, taky se to casem naucíš.? rekl mu jednou Voldemort, když jej opet nedokázal odrazit. Naštestí jeho hodina koncila. Mel hodinu cas, než se vydal za Snapem do jeho komnat a laboratore. Najedl se a vydal se další ponurou a temnou chodbou. Zaklepal, ozvalo se tlumené: ''Dále'' a Harry vstoupil. 'Dobrý den pane,'' rekl Harry. ''Dobrý,'' odpovedel Snape. Harry si sedl na židlo naproti neho a cekal. Snape si jej chvíli prohlížel a potom pravil: '''Mým úkolem je naucit te vznešenému umení lektvaru, dnes ti dám dve knihy, které precteš a zítra udeláš svuj první lektvar, to co jsi si zapamatoval, tak si te vyzkouším.' A s tím mu podal dve bichle a propustil jej. Harry mel cas, a tak si sedl do svého oblíbeného kresla a zacal císt. Postupne, jak postupoval dále, se mu lektvary zacínaly líbit. Usnul až nekdy kolem rána........ A tak to šlo den za dnem, mesíc za mesícem, rok za rokem. Snape a Voldemort byli spokojeni.
Aniž by to Voldemort tušil, Harry se zacal ucit potají i bílou magii. Nyní již nevypadal na deset let, ale na patnáct let. Byl vysoký asi 1,70 cm a mel celkem slušné svaly. I když mel teprve deset let. Jeho magické znalosti byli zatím slabé, ale mel nastoupit do Bradavic...... Se Snapem se bavil jako s kamarádem. Snape byl na nej hrdý, Harry byl bystý a ucil se pilne. Však jej také lektvary bavily. Miloval bublající kotlíky, ruzné prísady, které nevypadali nijak vábne.......
###Mezití ve svete###
Voldemort se snažil ovládnou Anglii, ale to se mu zatím nepodarilo, díky Brumbálovy a jeho Fénixového rádu. Nevedel si s Brumbálem rady, a proto se stáhl. Snažil se otevrít ruzné dimenzní brány a vzít si na pomoc zlo, které tam je. Lily Potterová ze žalu umrela. Napred prišla o syna a potom jí jeho otec a její manžel zradil. Zjistilo se, že celou dobu pracoval u Voldemorta, kde patril mezi jeho nejbližší.....Všechny to mrzelo, ale nejvíce Brumbála. Harry Potter se nám zamiloval do lektvaru, jeho profesor Snape, byl na nej pyšný. Harry se snažil ovládnout toto umení dotáhnout k dokonalosti. Hodiny s Voldemortem byly vždy bolestivé. Ale Harry se naucil již dost lektvaru na to, aby si nekteré rány vylécil. Jeho mysl se postupne zdokonalovala a formovala pod taktovou Voldemorta. Voldemort jej ucil hlavne cernou magii, ale Harry potají studoval i bílou magii. Jednou zjistil, že existuje ješte stríbrná magie, ale nikdo neví, co je to za magii.Nejsou o ní žádné záznamy. Rozhodl se, že se zeptá Snapea na další hodine, který mela být brzy. Uteklo to rychle, Harry byl opet u Voldemorta, dnes se mu moc nedarilo a Voldemort byl neprícetný.
práve zkoušel bolestivá kouzla, z cerné magie. Ale Harrymu se moc nedarilo, nebot nechtel zpusobovat bolest. Pokud mela být kletba úspešná, museli jste chtít cítit bolest. Naštestí Harryho hodina skoncila. Byl za to více než vdecný. Šel do svého pokoje, lektvary mu celkem šli a tak do sebe nalil tri lektvary, proti bolesti, zánetum a rychlé regeneraci.
Opláchnul se a vydal se na lektvary, pod paží si nesl svuj denník, kde si vše zapisoval. Zatím toho moc neumel, ale to mu nevadilo, bylo mu teprve osm let.
A ostatní zacínají kouzlit až od jedenácti. Ale Harry alespon studoval hodne teorie, když mel chvíli tak si cetl, jeho obzory se rozširovali. Ale to se již blížil ke Snapeovu kabinetu. Zaklepal. „Dále.“ ozvalo se tlumeným hlasem. Harry otevrel a vstoupil. „Dobrý den pane.“ rekl uctive. Snape se na nej jen usmál. Jejich hodiny probíhali zajímave, napred uvarili nejaký lektvar a Harry si postup zapsal a naucil, potom rozebírali ruzné úcinky lektavaru, nebo prísady do lektvaru, kde se dají sehnat a podobne. Harryho již dlouhou dobu pálila jedna otázka a tak se zeptal: „Pane, mužete mi ríci neco o stríbrné magii, našel sem o ní v jedné knize zmínku.“ a podíval se na svého ucitele. Ten se zamraril a povídá: „To co ti reku, at se nedozví Pán zla. Je to oblast magie, kterou zatím nezná. Takže stríbrná magie, je neco mezi cernou a bílou magií. Ale pozor, nemá to s tím nic spolecného. Ríká se, že ten kdo chce používat stríbrnou magii, musí umet ovládat živly. To víš co to je. Jen potom se možná podarí ovládnout stríbrnou magii. Ale to nikdo neví, nebot po staletí to nikdo nezkoušel. Naposledy Merlin a Godrik, ale ti umeli jen minimum. Každopádne pokud te to zajímá, mužu ti sehnat k tomu nejaké knihy. Jo a Harry, odpocívej, neuc se porád. Není to zdravé. “ Harry vstrebával co profesor ríká a potom rekl: „Dekuji, nikdo se to nedozví. Jo a mužu tady zustat, chtel bych si vyzkoušet další lektvar, který jsem našel. “ Snape se hned chytil tématu. Oba si rozumeli, láska k lektvarum byla obrovská. „A jaký?“ zeptal se zvedave jeho ucitel. „Noo,“ protáhl slabiky..... „Jmenuje se lektvar trvalého oslepnutí. “ Snape pozvedl obocí a rekl: „To je velmi težký lektvar, ten se ani neucí na žádné škole a patrí mezi zakázané. Patrí mezi ty težší lektvary, nemám nic proti tomu, ale budu tu s tebou, kdyby se neco stalo. Nebudu ale zasahovat, nechám te pracovat.“ Harry jen pokýval hlavou a otevrel si svuj deník a našel si stranu, kde mel zaznamenán ten lektvar. Precetl si prísady a zacal si je chystat. Snape si sedl opodál a sledoval svého ucne, byl na nej neskutecne hrdý, šlo videt, že lektvary jej opravdu bavily. Kéž by ale vedel o svém živote, sám byl zvedavý jak bude reagovat. Voldemortovi nic neríkal, jen že mu jdou promerene k jeho veku. To že již ted umí delat lektvary z pátého rocníku nemusí vedet. Ach Voldemorte, kdyby jsi tušil, jakého protivníka si tvoríš........ Harry mezitím pripravoval lektvar, pracoval presne a rychle, jeho mozek pracoval na sto procent.Maximálne se soustredil, nebot sebemencí chyba se vymstí. Harry vedel vše o tom lektvaru, mel ale jednu výhodu, varil se jen hodinu. A potom se musel deset minut nechat ustát. Harry pracoval až se z nej kourilo. Když byl lektvar hotov, podíval se na Snapea a rekl: „Hotovo, zkontrolujete mi jej?.“ „Ale jiste,“ odpovedel Snape.
Prišel k lektvaru a chvíli se na nej díval a potom rekl: „No, Harry, prekvapil si me..........Už se teším, až konecne te budu ucit ve škole. “ Harry se usmál, nebot jej pochvala tešila. Prelil lektvar do lahvicky, kterou mel pripravenou a schoval si jej do hábitu. Rozloucil se s profesorem a vydal se zpet. Byl notne unavený. Osprchoval se a lehnul si do postele.Vytáhl si ze šuplíku knihu s názvem Lektvary pro mistry, aneb jak se stát mistrem. A zacal si císt postupy nebo zkracování doby výroby lektvaru. Zacetl se tak, že si ani neuvedomil, kolik je hodin. Byla práve pulnoc a Harry se rozhodl, že se pujde vyspat.
Jak si rekl, tak udelal......

Poslední komentáře
13.01.2008 20:31:27: diky no..to jo..je v tom gulas, ale to se zpravi. ale dk..jj dobry koment
13.01.2008 13:23:19: Takže teď tě trochu zkritizuji smiley! Bude tu hódně chyb, ptž budu psát rychle takže se připrav. Prvn...
 
Ďakujem za každý príspevok ktorý sa objaví